KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9636231
*
nr 963 6231
Träsnitt, 4 st. Hans Osswald (f. 1919), 23/50, ramens innermått: 48x33
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 20:58:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 11:29:49
1
100 kr
22/5 13:50:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:36
*
nr 963 6231
Träsnitt, 4 st. Hans Osswald (f. 1919), 23/50, ramens innermått: 48x33
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 11:29:49 | 1 | 100 kr |
22/5 13:50:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:36